Widowisko muzyczne i zarazem fenomenalny koncert pt. „ITINERIS FINIS NON EST” powstał z myślą o bogatym, powstającym przez kilka dekad dorobku artystycznym Romana Kołakowskiego, założyciela Teatru Piosenki. Dzisiaj nasz Mistrz nadal jest z nami – w swoich utworach, tekstach, kompozycjach. W nich zawarta została cała mądrość barda, który przez wiele lat był nam kapitanem.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieła Romana Kołakowskiego bardzo często są doskonale znane, ale też niekoniecznie świadomie łączone z nazwiskiem Twórcy. Roman Kołakowski niekiedy celowo skrywał się za nazwiskami Artystów dla których pisał teksty lub wielkich Bardów, których utwory polska publiczność mogła poznać właśnie dzięki przekładom Kołakowskiego.

„ITINERIS FINIS NON EST” jest zatem spektaklem przypominającym o tym dziele, tworzonym przez założyciela Teatru Piosenki praktycznie przez całe jego życie.

Za scenariusz, reżyserię, kierownictwo muzyczne, multimedia i technikę, koordynację artystyczną i produkcję będą odpowiadać, tak jak w zeszłym roku najbliżsi współpracownicy Teatru Piosenki- Agata Klimczak- Kołakowska, Leszek Zduń, Grzegorz Bukowski, Marcin Kocik, Krystian Andrzejewski.